C11CF0R4C-9ZN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C11CF0R4C-9ZN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0505
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.4pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25pF
Series :
CF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Datasheets
C11CF0R4C-9ZN-X1T
Knowles Precision C11CF0R4C-9ZN-X1T
CF 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm C0G NP0 ±0.25pF 0.4pF