C0805C0G101-331FNE
Mfr.Part #
C0805C0G101-331FNE
Manufacturer
Venkel LTD
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Series :
C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Capacitance :
330 pF
Venkel LTD C0805C0G101-331FNE
C 330 pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)