C0603X912F8HAC7867
Mfr.Part #
C0603X912F8HAC7867
Description
CAP CER 0603 9.1NF 10V ULTRA STA
Capacitance :
9100pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0603X912F8HAC7867
SMD Comm X8R HT150C Flex 9100pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)