C0603X822M3JACAUTO
Mfr.Part #
C0603X822M3JACAUTO
Description
CAP CER 8200PF 25V U2J 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
8200pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Auto U2J Flex
Factory Lead Time :
52 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
KEMET C0603X822M3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 8200pF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)