C0603X822G8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X822G8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 8.2NF 10V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Temperature Coefficient :
X8R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
8200pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603X822G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 8200pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)