C0603X820G4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X820G4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 82PF 16V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
82pF
KEMET C0603X820G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 82pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)