C0603X682M3REC7867
Mfr.Part #
C0603X682M3REC7867
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 0603
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603X682M3REC7867
ESD SMD Comm X7R 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)