C0603X472M5RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X472M5RECAUTO
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4700pF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
KEMET C0603X472M5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)