C0603X432M5JAC7867
Mfr.Part #
C0603X432M5JAC7867
Description
CAP CER 4300PF 50V U2J 0603
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4300pF
Series :
SMD Comm U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Factory Lead Time :
52 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness :
863.6μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603X432M5JAC7867
SMD Comm U2J Flex 4300pF 50V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)