C0603X432F8JAC7867
Mfr.Part #
C0603X432F8JAC7867
Description
CAP CER 4300PF 10V U2J 0603
Series :
SMD Comm U2J Flex
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
863.6μm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
4300pF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
KEMET C0603X432F8JAC7867
SMD Comm U2J Flex 4300pF 10V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C0603X432F8JAC7867 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.
C0603X432F8JAC7867 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm