C0603X392M3JACAUTO
Mfr.Part #
C0603X392M3JACAUTO
Description
CAP CER 3900PF 25V U2J 0603
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto U2J Flex
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±20%
KEMET C0603X392M3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 3900pF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)