C0603X392J8JAC7867
Mfr.Part #
C0603X392J8JAC7867
Description
CAP CER 3900PF 10V U2J 0603
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
10V
Thickness :
863.6μm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0603X392J8JAC7867
SMD Comm U2J Flex 3900pF 10V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)