C0603X333M4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X333M4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 33NF 16V X7R 20%
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.033µF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603X333M4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.033μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)