C0603X332M4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X332M4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 3.3NF 16V X7R 20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
16V
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
KEMET C0603X332M4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)