C0603X332M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X332M4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 3.3NF 16V ULTRA STA
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated DC :
16V
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0603X332M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)