C0603X332K4JAC7867
Mfr.Part #
C0603X332K4JAC7867
Description
CAP CER 3300PF 16V U2J 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
3300pF
Pbfree Code :
yes
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Thickness :
863.6μm
Voltage - Rated :
16V
Series :
SMD Comm U2J Flex
KEMET C0603X332K4JAC7867
SMD Comm U2J Flex 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)