C0603X332J3JAC7867
Mfr.Part #
C0603X332J3JAC7867
Description
CAP CER 3300PF 25V U2J 0603
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Capacitance :
3300pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
863.6μm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Comm U2J Flex
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0603X332J3JAC7867
SMD Comm U2J Flex 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)