C0603X332G3GEC7867
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603X332G3GEC7867
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Capacitance :
3300pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm C0G
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603X332G3GEC7867
ESD SMD Comm C0G 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)