C0603X331J1HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X331J1HACAUTO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603 330PF 100V ULTRA ST
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
330pF
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0603X331J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 330pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)