C0603X271M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X271M3HACAUTO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603 270PF 25V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
270pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C0603X271M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 270pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)