C0603X224K3RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X224K3RECAUTO
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.22µF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603X224K3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)