C0603X222K4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X222K4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 2.2NF 16V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
2200pF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0603X222K4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 2200pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)