C0603X221K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X221K4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 220PF 16V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
220pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0603X221K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 220pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)