C0603X202M8JACAUTO
Mfr.Part #
C0603X202M8JACAUTO
Description
CAP CER 2000PF 10V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
52 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2000pF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto U2J Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C0603X202M8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 2000pF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)