C0603X202M3JAC7867
Mfr.Part #
C0603X202M3JAC7867
Description
CAP CER 2000PF 25V U2J 0603
Surface Mount, MLCC
Thickness :
863.6μm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J Flex
Capacitance :
2000pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
52 Weeks
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
KEMET C0603X202M3JAC7867
SMD Comm U2J Flex 2000pF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)