C0603X202F8HAC7867
Mfr.Part #
C0603X202F8HAC7867
Description
CAP CER 0603 2NF 10V ULTRA STABL
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
2000pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603X202F8HAC7867
SMD Comm X8R HT150C Flex 2000pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)