C0603X201M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X201M3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 200PF 25V ULTRA STA
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
200pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C0603X201M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)