C0603X154J3RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X154J3RECAUTO
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603X154J3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)