C0603X152G3JAC7867
Mfr.Part #
C0603X152G3JAC7867
Description
CAP CER 1500PF 25V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Series :
SMD Comm U2J Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
1500pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness :
863.6μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C0603X152G3JAC7867
SMD Comm U2J Flex 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)