C0603X152G1GEC7867
Mfr.Part #
C0603X152G1GEC7867
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0603
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0603X152G1GEC7867
ESD SMD Comm C0G 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)