C0603X132K4JACAUTO
Mfr.Part #
C0603X132K4JACAUTO
Description
CAP CER 1300PF 16V U2J 0603
Voltage - Rated :
16V
Series :
SMD Auto U2J Flex
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1300pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
KEMET C0603X132K4JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 1300pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)