C0603X132J8JAC7867
Mfr.Part #
C0603X132J8JAC7867
Description
CAP CER 1300PF 10V U2J 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Thickness :
863.6μm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm U2J Flex
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
1300pF
Tolerance :
±5%
KEMET C0603X132J8JAC7867
SMD Comm U2J Flex 1300pF 10V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)