C0603X132F8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X132F8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 1.3NF 10V ULTRA STA
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1300pF
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C0603X132F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)