C0603X132F5JAC7867
Mfr.Part #
C0603X132F5JAC7867
Description
CAP CER 1300PF 50V U2J 0603
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm U2J Flex
Capacitance :
1300pF
Thickness :
863.6μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603X132F5JAC7867
SMD Comm U2J Flex 1300pF 50V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C0603X132F5JAC7867 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C0603X132F5JAC7867 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm