C0603X123G4JAC7867
Mfr.Part #
C0603X123G4JAC7867
Description
CAP CER 0.012UF 16V U2J 0603
Series :
SMD Comm U2J Flex
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
U2J
Pbfree Code :
yes
Thickness :
863.6μm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603X123G4JAC7867
SMD Comm U2J Flex 0.012μF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)