C0603X122M8JAC7867
Mfr.Part #
C0603X122M8JAC7867
Description
CAP CER 1200PF 10V U2J 0603
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±20%
U2J
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Series :
SMD Comm U2J Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
863.6μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
KEMET C0603X122M8JAC7867
SMD Comm U2J Flex 1200pF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)