C0603X122K5JAC7867
Mfr.Part #
C0603X122K5JAC7867
Description
CAP CER 1200PF 50V U2J 0603
Series :
SMD Comm U2J Flex
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1200pF
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
863.6μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
U2J
KEMET C0603X122K5JAC7867
SMD Comm U2J Flex 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)