C0603X121J3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X121J3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 120PF 25V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0603X121J3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 120pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)