C0603X103M5RAC3121
Mfr.Part #
C0603X103M5RAC3121
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Features :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)