C0603X103M2RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X103M2RECAUTO
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603X103M2RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)