C0603X103J4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X103J4RECAUTO
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10000pF
KEMET C0603X103J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)