C0603X103G3GEC7867
Mfr.Part #
C0603X103G3GEC7867
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0603
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603X103G3GEC7867
ESD SMD Comm C0G 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)