C0603W152KBRAC7867
Mfr.Part #
C0603W152KBRAC7867
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
ArcShield SMD Comm X7R HV
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
Capacitance :
1500pF
Packaging :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603W152KBRAC7867
ArcShield SMD Comm X7R HV 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage, ArcShield™ Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)