C0603T223K5RAC7867
Mfr.Part #
C0603T223K5RAC7867
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
High Reliability, Bypass, Decoupling
Series :
SMD COTS X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.022µF
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
26 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
COTS
KEMET C0603T223K5RAC7867
SMD COTS X7R 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)