C0603T102J5GAC7867
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603T102J5GAC7867
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD COTS C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
1000pF
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
COTS
KEMET C0603T102J5GAC7867
SMD COTS C0G 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)