C0603S332J5RAC7867
Mfr.Part #
C0603S332J5RAC7867
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Manufacturer :
KEMET
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing :
Series :
SMD Comm X7R FE
Capacitance :
3300 pF
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
C0603S
Features :
Floating Electrode
KEMET C0603S332J5RAC7867
SMD Comm X7R FE 3300 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)