C0603H680J5GAC7867
Mfr.Part #
C0603H680J5GAC7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
36 Weeks
Applications :
Downhole
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
68pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±5%
Published :
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Series :
SMD Indust C0G HT200C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
863.6μm
Dielectric :
C0G
KEMET C0603H680J5GAC7867
SMD Indust C0G HT200C 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~200°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)