C0603C912J5JACAUTO
Mfr.Part #
C0603C912J5JACAUTO
Description
CAP CER 9100PF 50V U2J 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
SMD Auto U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
52 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
9100pF
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Height :
870μm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
KEMET C0603C912J5JACAUTO
SMD Auto U2J 9100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)