C0603C910J1HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C910J1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 91PF 100V ULTRA STA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
870μm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
91pF
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603C910J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 91pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)