C0603C822M5RAC7867
Mfr.Part #
C0603C822M5RAC7867
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
20%
Height :
800μm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Depth :
800μm
Capacitance :
8.2nF
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
KEMET C0603C822M5RAC7867
8.2nF Ceramic Capacitor 20% 0603